Jdi na obsah Jdi na menu
 


Téměř ubité štěně setra

 

 Trýznitel téměř ubil štěně irského setra

 

Pětiměsíční štěně irského setra našel ve zuboženém stavu náhodný chodec v Tylově ulici. Pes byl zakrytý kládou a igelitovou taškou. Nemohl se hýbat, jen bolestivě kňučel. Přivolaní strážníci psa dopravili na veterinární vyšetření. Podle předběžného vyšetření mělo štěně zhmožděniny po celém těle, zraněnou hlavu a přeraženou zadní nohu. Dnes byl zraněný pes vyšetřen rentgenem. „Původně jsme se domnívali, že byl pes sražen autem. Po důkladném vyšetření jsme ale názor změnili. Podle všeho byl pes vystaven týrání. Zranění odpovídají bití. Pes má pohmožděniny, zlomeniny a zranění hlavy a mozku. Zatím zůstane pod sedativy. Pokud přežije prvních pár dnů, je šance, že se ho podaří zachránit. Nic ale nelze předjímat,“ uvedl Patrik Cmorej, veterinární asistent, který o zraněné zvíře zatím pečuje. Případ byl předán Policii ČR. Surového majitele štěněte se s největší pravděpodobností podaří vypátrat, protože na těle štěněte se našel vytetovaný kód.  

 

 „Štěně k nám bylo přivezeno už v bezvědomí. Taková zranění byla s největší pravděpodobností způsobena bitím patrně železnou tyčí. Je jasné, že psa se někdo pokusil tímto barbarským činem zabít, proto jeho tělo někdo dal do igelitového pytle a odhodil v křoví. Pejsek ještě nemá vyhráno. Pokud přežije, čekají ho důležité operace." vysvětlil Cmorej. Na náročnou veterinární operaci psího pacienta v zuboženém stavu se nyní složili i pracovníci litvínovské záchranné služby.

  

 

Tisková zpráva ke zraněnému štěněti 

 

  S ohledem na množství dotazů prostřednictvím e-mailové pošty na stav štěněte Irského  setra, který byl dne 21.11. nalezen ve zuboženém stavu v lesním porostu v Litvínově sdělujeme, že podle dostupných informací, které jsme získali od zdravotnického záchranáře pana Patrika Cmoreje Dis, který se po veterinární stránce o štěně postaral, se zdravotní stav pejska mírně zlepšil.

Po ošetření zlomenin a dalších drobných zranění se dá hovořit o určitém zlepšení jeho stavu se zrakem a motorikou. Na základě toho byl pejsek vydán jeho majiteli a zůstává nadále pod veterinárním dohledem.

   Okolnosti ohledně zranění psa nadále šetří Policie ČR.  Zároveň chceme touto cestou poděkovat všem občanům, kterým stav pejska nebyl lhostejný a kteří nabízeli různé formy pomoci pro štěně. 

                     

                                                                                Zdeněk Urban

                                                          Zástupce ředitele MP Litvínov

 

 

  

 

 

Vyjádření MU Litvínov:

 

  

V listopadu loňského roku našel náhodný chodec v Litvínově v Tylově ulici tehdy tříměsíční štěně irského ve zuboženém stavu. Pes se nemohl hýbat. Přivolaní strážníci jej dopravili na veterinární vyšetření a předali případ Policii ČR. Štěně mělo zhmožděniny po celém těle, zraněnou hlavu a přeraženou zadní nohu, což podle vyjádření veterinárního lékaře odpovídalo týrání bitím. Zůstalo v péči veterináře (viz foto). Náklady na jeho záchranu překročily 10 tis. Kč. Po medializaci případu se o psa po 6 dnech přihlásil jeho majitel, který tvrdil, že se mu ztratil. Uhradil veškeré náklady na léčení a pes mu musel být vydán.  

„Městská policie Litvínov je obviňována ze špatného postupu, že pejska vydala zpět majiteli, přestože byl týrán. Městská policie není orgánem, který rozhoduje o odebrání zvířat majitelům nebo chovatelům a o jejich následném umístění do náhradní péče. Městská policie rovněž nemůže šetřit, zda ze strany chovatelů nedošlo k trestnému činu nebo jinému protiprávnímu jednání. Šetření vykonává Policie ČR v součinnosti s krajskou veterinární správou a odborem životního prostředí městského úřadu. Městská policie má ve správě psí útulek, proto zajišťuje pouze případná ošetření psů a následnou péči do doby, než k jednotlivému případu vydá správní orgán své rozhodnutí. Je tedy nutné dotazy ke konkrétním případům směrovat na správní orgány,“ řekl Zdeněk Urban, zástupce velitele Městské policie Litvínov.

Odbor životního prostředí a regionálního rozvoje Městského úřadu Litvínov obdržel od Policie ČR vyjádření, že věc prošetřila s podezřením na týrání psa majitelem. Několik podnětů o týrání psa majitelem obdržela také Krajská veterinární správa Ústeckého kraje od litvínovských občanů. Opět zasáhla městská policie, která majitele vyzvala, aby pejska dobrovolně vydal k veterinárnímu vyšetření. Veterinář podle stavu psa vyjádřil obavu, že je vzhledem k podvyživení a zanedbanému ošetření po operaci skutečně týraný. Irský setr se opět dostal do péče veterináře. Odbor životního prostředí a regionálního rozvoje obdržel odborné vyjádření KVS Ústeckého kraje, že na základě šetření odborného lékaře navrhuje odebrání psa majiteli a jeho umístění do náhradní péče. Odbor ŽPaRR  proto vydal rozhodnutí o umístění psa do náhradní péče (zatím nenabylo právní moci).

„Pracovníci litvínovského psího útulku odvedli velmi dobrou práci v případě irského setra. Věnovali mu zvýšenou pozornost. V současné době je opět v péči veterinárních lékařů,“ dodává k případu velitel městské policie Martin Klika.

     

 

 

                                                  

Co napsala média (www.mostecky.denik.cz):                                    

Zástupce státní veterinární správy za asistence městských strážníků přistoupil k razantnímu kroku a po dvou měsících odebral jednadvacetiletému muži štěně irského setra, který byl už loni v listopadu nalezen odhozený v igelitové tašce v zuboženém stavu v lesním porostu v Litvínově.

 Případem se tehdy zabývala státní policie, ale protože se nepodařilo prokázat, kdo za téměř utýraného psa může, úřady rozhodly o vydání psa zpět majiteli.
„Požádali jsme státní veterinární správu o závazné stanovisko, zda je pes týraný. Ti to potvrdili. Chovateli psa již bylo posláno rozhodnutí, ale zatím nebudeme sdělovat, co je v obsahu,“ řekl Štefan Gažůr z odboru životního prostředí litvínovské radnice, který se případem zabývá.

Na podvyživeného psa tentokrát upozornili sousedé, kteří se obrátili na veterináře s podezřením na další týrání. V bytě poté veterináři a strážníci nalezli štěně opět v zuboženém stavu, které vážilo pouhých třináct kilogramů. Majitel psa navíc nenechal vyndat dlahu z chirurgické ocele, kterou štěněti aplikovali veterináři při náročné operaci nohy. Otec mladého muže se proti odebrání odvolal.

„Byl hrozně vyhublý, před měsícem již měl jít na operaci na vyndání dlahy. Pejsek je již po operaci, museli mu ale odsekávat i kus kosti kvůli zanedbání péče,“ řekla včera Deníku veterinářka Petra Huňáčková. Zvíře se nyní zotavuje. Je veselé a lidi má rádo.

 

 Autor: Miroslava Huláková, Jan Vraný

 

 

Informace k 12.4.2011:

Bady je již v náhradní péči s milující paničkou a má se čile k světu. Konkrétní údaje (jméno, bydliště) současné majitelky v zájmu Badyho uvádět nebudeme. Jeho váha je cca 18 kg. Zdravotní stav se velmi zlepšil, přetrvávají problémy s očima, po ráně, kterou dostal přes hlavu.

Všem mnohokrát děkujeme za zájem a doufáme, že trest původního majitele nemine a věříme, že Badymu se bude dařit už jen lépe.

 

 

 Baddy dne 20.2.2012 zemřel :(

Dnes 20.2.2012 se Baddy zaběhl své majitelce a bohužel byl nalezen mrtvý v příkopu u silnice. Poslední měsíce žil krásný a spokojený život u nové paničky, která ho adoptovala. Baddyho nejspíše srazilo auto. Smutné, ale velmi časté, je že řidič ujel a neobtěžoval se pomoci, nebo alespoň kontaktovat Městskou policii. Baddy, jsme rádi, že jsi alespoň část svého krátkého života byl šťastný.. :(

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nechápu !!

(Veronika Luncarová , 8. 2. 2016 20:19)

Ahoj jsem stála útulkářka která furt chodí do útulku a má zajem o to aby zachranovala pejsky kupuje jim veci a td a vím moc dobře která paní to byla !!! strašná kráv* at si zamete před s vým prachem a vezme si pak pejsánka jako mě se to taky stalo kokra a z utulku byl ubitej takže moc dobře vím o čem mluvím....... To si pejskové nezaslouží pes je přítel člověka lidi by to mohli respektovat !!!
Ahoj ¤

Re: Nechápu !!

(SARAH, 30. 1. 2017 13:06)

Tento clovek netyra jen psy.:(

Re: Re: Nechápu !!

(..., 21. 4. 2017 23:56)

????

Re: Re: Nechápu !!

(..., 21. 4. 2017 23:56)

????

Ubožátko

(Lenka, 31. 5. 2012 19:10)

Chudinka malej!! Lidi jsou takový svině!! A bývala paní majitelka se může poplácat po zádech, jakej mu připravila pěknej konec!! Když neni schopná ohlídat si psa, tak at se rači stará jen sama o sebe a prokáže všem ostatním pejskům laskavost a nepořizuje si dalšího!! Chuďátko malinký! :(

Re: Ubožátko

(Nina, 24. 11. 2012 19:34)

Lenko,možná bude pro všechny lepší, když si budete i nadále hrát s plyšovými psíky a nebudete moralizovat o někom s velkým srdcem.Je zjevné, že Vaše zkušenosti s loveckým plemenem či psem tak mladého věku jsou stejné, jako zkušenosti našich politiků s péčí o občany. Pokud máte patent na zvládnutí odběhnutívšího psa za nějakou stopou, ráda Vám zaplatím za pomoc.V současnou chvíli Vám však zdarma poradím já, a to, abyste byla pokorná a nejdříve přímýšlela, než začnete poučovat.

vzkaz pro moralizující Lenku

(Šárka, 28. 10. 2015 8:17)

Moje řeč,
mám kříženečka s kníračem, je mu už skoro 6 let a občas řádí jako černá ruka a musím ho honit, když občas příliš zatáhne a vysmekne se mi.
A to je loveckým kníračem jenom šmrcnutý.
Badyho je mi moc líto, ale jeho útěk nepřičítám milující majitelce, které by jste se měla určitě omluvit, protože jeho smrt určitě nenesla lehce a pokud žil, snesla mu modré z nebe.
A pro odlehčení - moje rodina chovala irského setra a i když měl obrovskou zahradu, i tak občas zdrhnul.
A jednou hlídali velmi drahého mluvícího papouška sousedům, kteří odjeli k moři, hotely pro zvířata tehdy ještě nebyly. Den před příjezdem sousedů z dovolené, ho jen tak v nestřežené chvíli, zblajznul.
Holt to jsou ty lovecká plemena.

Chudáček malinkej

(ŠANGEL, 20. 5. 2013 16:55)

kdo tohle udělal tomu bych rozkopala tělo na malinký kousky tohle udělat takovému nádhernému psovi moch tedˇ v klidu běhat u svého opatrovníka který by ho chránil a miloval. :( !!!

Pro Baddyho...

(Markéta, 13. 7. 2012 14:00)

je smutné, že když konečně našel pejsánek klid a někoho, kdo mu oplácí lásku, přesto se najde idiot, kterej pejska přejede...je mi sice líto, že ho majitelka nechá utéct..ale je to fakt nespravedlivý...je mi ho líto, snad se má v psím nebíčku dobře:-*

Pro Baddyška :-*

(Niki, 6. 6. 2012 20:02)

Lidé kteří si myslí o pejscích bůh ví co tak by jsi měly uvědomit že pes je ten nejlepší přítel člověka a nikdy se k němu neotočí zády jako to dělají někteří lidé :-( pes vás miluje pořád ikdyž jste jakýkoliv...Baddy myslím že tohle už bylo pro tebe vysvobozením jít do psího Nebíčka protože tady na tomhle světě co se všechno děje to je děs a hrůza.... A tomu hošánkovy co mu to udělal přeju to samé.

Badíkovi

(Růžena, 6. 5. 2012 19:10)

Spinkej klidně Baddy....♥♥♥

Bady

(Dana, 16. 2. 2012 14:12)

Bady jsem štastná, že si to nevzdal a vybojoval si místo u nových milujících píníčků, nemám slov k našim mírným zákonům co se týče týrání zvířat a věřím, že toto se změní, zvířátka jsou pro mě smysl života, vím, že nomohu zachránit všechny, ale to co mě v životě potkává, nejsem lhostejná a řeším to vždy rázně. Nebuďme tedy lhostejný. Zdravím tímto fešáka a bojovníka Badyho a jeho nové rodiče. Dana

jana s.

(chudák, 8. 2. 2012 19:28)

chudáček to je hrozný zajmalo by mě jestli kdyby on byl v kůži Badyho jak by se mu to líbilo

Jak se má?

(Rúžena, 15. 9. 2011 19:12)

Nevíte někdo,jak se pejsek má a zda má nějaké trvalé následky.Také jsem tento případ se zděšením sledovala a moc bych chtěla vědět,co s ním je.

Re: Jak se má?

(webmaster, 6. 10. 2011 16:51)

Dobrý den,
pejsek bohužel trvalé následky má. Není to nic životunebezpečné, ale je škoda, že díky člověku, už nikdy nebude zdravý. Jinak je u nové majitelky, je velmi spokojený a konečně šťastný. Z důvodu strachu z pomsty, nesdělujeme jméno ani adresu majitele.

nefungující justice x lidské bestie

(Jiřina, 8. 9. 2011 23:37)

Skutečně se "modlím" za to, aby na takovéto věci existovaly konečně v našem soudnictví rychlé a jednoduché soudy, které by takovou lidskou bestii poslaly urychleně ne za mříže, ale na nucené práce, aby si pěkně + tvrdě musila odpracovat jak náklady na léčení, tak i pořádnou pokutu - ne si jen tak něco odsedět ve fešáckém kriminále. Pak by se takovému chudáku zvířeti obloukem vyhnul.

nové info??

(Jakub, 7. 7. 2011 10:38)

Zdravím, nevíte někdo nějakou novou informaci k tomu dementovi, tedy bývalému majiteli Badyho? Celou záležitost sleduji a zajímalo by mne, jestli už se něco řeší, snad to naši úžasní pomahači a ochranáři nenechají plavat....?

Re: nové info??

(webmaster, 18. 7. 2011 15:39)

Celý případ sledujeme a čekáme na nové informace. Jakmile budeme vědět více, určitě zveřejníme. Také doufáme, že to viníkovi neprojde. Děkujeme, že se stále zajímáte.

komentář k článku z novin

(Meisterová Jana, 27. 5. 2011 22:56)

Tak to snad nemyslej vážně že takovýmu kryplovi dají zpět zvíře! hanba jim copak ti soudci nemaj srdce???????!takto pardon ktomu článku víše ale takhle nemůže rozhodnout člověk s citem!a ten otec toho majitele by se měl vážně stydět za svoji víchovu sám je ostudou pokud má takového syna a ještě je při něm!!!!

nejen pokutu,lidi vzpamatujte se,změnte zákony

(ajka, 7. 2. 2011 12:17)

Opuštěná domácí zvířata

Tak jako každý rok, začali nás po prázdninách trápit opuštění domácí mazlíčci. Dárek za vysvědčení se stal po prázdninách pro mnohé přítěží a nejjednodušším řešením je opuštění zvířete. Obdobná situace může nastat po Vánocích. Strážníci musí i několikrát týdně řešit umístění zvířete do útulku. Ojedinělým případem není ani situace, kdy opuštěný pejsek nachází nový domov u strážníka.
Všem, kteří se snaží výše uvedeným způsobem zbavit svého psa pokládám za nutné připomenout že porušují § 6 Zákona na ochranu zvířat proti týrání, v kterém se doslova praví, že nikdo nesmí opustit zvíře s úmyslem se ho zbavit nebo jej vyhnat. Za porušení ustanovení tohoto paragrafu může být udělena pokuta do výše 10 000 Kč a v případě opakování až do výše 15 000 Kč. V případě, že dojde k týrání zvířete a pachatel byl již za obdobný přestupek v posledním roce postižen nebo v posledních dvou letech odsouzen jedná se o trestný čin (§203 trestního zákona) a pachatel může být potrestán i trestem odnětí svobody až na jeden rok.doufám,že nezůstane jen u pokuty!!!!!!!!!!!
pokud toto někdo udělá, ublíží klidně i člověku