Jdi na obsah Jdi na menu
 


Téměř ubité štěně setra

 

 Trýznitel téměř ubil štěně irského setra

 

Pětiměsíční štěně irského setra našel ve zuboženém stavu náhodný chodec v Tylově ulici. Pes byl zakrytý kládou a igelitovou taškou. Nemohl se hýbat, jen bolestivě kňučel. Přivolaní strážníci psa dopravili na veterinární vyšetření. Podle předběžného vyšetření mělo štěně zhmožděniny po celém těle, zraněnou hlavu a přeraženou zadní nohu. Dnes byl zraněný pes vyšetřen rentgenem. „Původně jsme se domnívali, že byl pes sražen autem. Po důkladném vyšetření jsme ale názor změnili. Podle všeho byl pes vystaven týrání. Zranění odpovídají bití. Pes má pohmožděniny, zlomeniny a zranění hlavy a mozku. Zatím zůstane pod sedativy. Pokud přežije prvních pár dnů, je šance, že se ho podaří zachránit. Nic ale nelze předjímat,“ uvedl Patrik Cmorej, veterinární asistent, který o zraněné zvíře zatím pečuje. Případ byl předán Policii ČR. Surového majitele štěněte se s největší pravděpodobností podaří vypátrat, protože na těle štěněte se našel vytetovaný kód.  

 

 „Štěně k nám bylo přivezeno už v bezvědomí. Taková zranění byla s největší pravděpodobností způsobena bitím patrně železnou tyčí. Je jasné, že psa se někdo pokusil tímto barbarským činem zabít, proto jeho tělo někdo dal do igelitového pytle a odhodil v křoví. Pejsek ještě nemá vyhráno. Pokud přežije, čekají ho důležité operace." vysvětlil Cmorej. Na náročnou veterinární operaci psího pacienta v zuboženém stavu se nyní složili i pracovníci litvínovské záchranné služby.

  

 

Tisková zpráva ke zraněnému štěněti 

 

  S ohledem na množství dotazů prostřednictvím e-mailové pošty na stav štěněte Irského  setra, který byl dne 21.11. nalezen ve zuboženém stavu v lesním porostu v Litvínově sdělujeme, že podle dostupných informací, které jsme získali od zdravotnického záchranáře pana Patrika Cmoreje Dis, který se po veterinární stránce o štěně postaral, se zdravotní stav pejska mírně zlepšil.

Po ošetření zlomenin a dalších drobných zranění se dá hovořit o určitém zlepšení jeho stavu se zrakem a motorikou. Na základě toho byl pejsek vydán jeho majiteli a zůstává nadále pod veterinárním dohledem.

   Okolnosti ohledně zranění psa nadále šetří Policie ČR.  Zároveň chceme touto cestou poděkovat všem občanům, kterým stav pejska nebyl lhostejný a kteří nabízeli různé formy pomoci pro štěně. 

                     

                                                                                Zdeněk Urban

                                                          Zástupce ředitele MP Litvínov

 

 

  

 

 

Vyjádření MU Litvínov:

 

  

V listopadu loňského roku našel náhodný chodec v Litvínově v Tylově ulici tehdy tříměsíční štěně irského ve zuboženém stavu. Pes se nemohl hýbat. Přivolaní strážníci jej dopravili na veterinární vyšetření a předali případ Policii ČR. Štěně mělo zhmožděniny po celém těle, zraněnou hlavu a přeraženou zadní nohu, což podle vyjádření veterinárního lékaře odpovídalo týrání bitím. Zůstalo v péči veterináře (viz foto). Náklady na jeho záchranu překročily 10 tis. Kč. Po medializaci případu se o psa po 6 dnech přihlásil jeho majitel, který tvrdil, že se mu ztratil. Uhradil veškeré náklady na léčení a pes mu musel být vydán.  

„Městská policie Litvínov je obviňována ze špatného postupu, že pejska vydala zpět majiteli, přestože byl týrán. Městská policie není orgánem, který rozhoduje o odebrání zvířat majitelům nebo chovatelům a o jejich následném umístění do náhradní péče. Městská policie rovněž nemůže šetřit, zda ze strany chovatelů nedošlo k trestnému činu nebo jinému protiprávnímu jednání. Šetření vykonává Policie ČR v součinnosti s krajskou veterinární správou a odborem životního prostředí městského úřadu. Městská policie má ve správě psí útulek, proto zajišťuje pouze případná ošetření psů a následnou péči do doby, než k jednotlivému případu vydá správní orgán své rozhodnutí. Je tedy nutné dotazy ke konkrétním případům směrovat na správní orgány,“ řekl Zdeněk Urban, zástupce velitele Městské policie Litvínov.

Odbor životního prostředí a regionálního rozvoje Městského úřadu Litvínov obdržel od Policie ČR vyjádření, že věc prošetřila s podezřením na týrání psa majitelem. Několik podnětů o týrání psa majitelem obdržela také Krajská veterinární správa Ústeckého kraje od litvínovských občanů. Opět zasáhla městská policie, která majitele vyzvala, aby pejska dobrovolně vydal k veterinárnímu vyšetření. Veterinář podle stavu psa vyjádřil obavu, že je vzhledem k podvyživení a zanedbanému ošetření po operaci skutečně týraný. Irský setr se opět dostal do péče veterináře. Odbor životního prostředí a regionálního rozvoje obdržel odborné vyjádření KVS Ústeckého kraje, že na základě šetření odborného lékaře navrhuje odebrání psa majiteli a jeho umístění do náhradní péče. Odbor ŽPaRR  proto vydal rozhodnutí o umístění psa do náhradní péče (zatím nenabylo právní moci).

„Pracovníci litvínovského psího útulku odvedli velmi dobrou práci v případě irského setra. Věnovali mu zvýšenou pozornost. V současné době je opět v péči veterinárních lékařů,“ dodává k případu velitel městské policie Martin Klika.

     

 

 

                                                  

Co napsala média (www.mostecky.denik.cz):                                    

Zástupce státní veterinární správy za asistence městských strážníků přistoupil k razantnímu kroku a po dvou měsících odebral jednadvacetiletému muži štěně irského setra, který byl už loni v listopadu nalezen odhozený v igelitové tašce v zuboženém stavu v lesním porostu v Litvínově.

 Případem se tehdy zabývala státní policie, ale protože se nepodařilo prokázat, kdo za téměř utýraného psa může, úřady rozhodly o vydání psa zpět majiteli.
„Požádali jsme státní veterinární správu o závazné stanovisko, zda je pes týraný. Ti to potvrdili. Chovateli psa již bylo posláno rozhodnutí, ale zatím nebudeme sdělovat, co je v obsahu,“ řekl Štefan Gažůr z odboru životního prostředí litvínovské radnice, který se případem zabývá.

Na podvyživeného psa tentokrát upozornili sousedé, kteří se obrátili na veterináře s podezřením na další týrání. V bytě poté veterináři a strážníci nalezli štěně opět v zuboženém stavu, které vážilo pouhých třináct kilogramů. Majitel psa navíc nenechal vyndat dlahu z chirurgické ocele, kterou štěněti aplikovali veterináři při náročné operaci nohy. Otec mladého muže se proti odebrání odvolal.

„Byl hrozně vyhublý, před měsícem již měl jít na operaci na vyndání dlahy. Pejsek je již po operaci, museli mu ale odsekávat i kus kosti kvůli zanedbání péče,“ řekla včera Deníku veterinářka Petra Huňáčková. Zvíře se nyní zotavuje. Je veselé a lidi má rádo.

 

 Autor: Miroslava Huláková, Jan Vraný

 

 

Informace k 12.4.2011:

Bady je již v náhradní péči s milující paničkou a má se čile k světu. Konkrétní údaje (jméno, bydliště) současné majitelky v zájmu Badyho uvádět nebudeme. Jeho váha je cca 18 kg. Zdravotní stav se velmi zlepšil, přetrvávají problémy s očima, po ráně, kterou dostal přes hlavu.

Všem mnohokrát děkujeme za zájem a doufáme, že trest původního majitele nemine a věříme, že Badymu se bude dařit už jen lépe.

 

 

 Baddy dne 20.2.2012 zemřel :(

Dnes 20.2.2012 se Baddy zaběhl své majitelce a bohužel byl nalezen mrtvý v příkopu u silnice. Poslední měsíce žil krásný a spokojený život u nové paničky, která ho adoptovala. Baddyho nejspíše srazilo auto. Smutné, ale velmi časté, je že řidič ujel a neobtěžoval se pomoci, nebo alespoň kontaktovat Městskou policii. Baddy, jsme rádi, že jsi alespoň část svého krátkého života byl šťastný.. :(

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Lenka, 7. 2. 2011 11:27)

Děkuji za to,že existují hodní lidé,kterým není lhostejné,jak někteří zacházejí se zvířaty.Naštěstí ted uz byvali majitel setra je urcite velice postiženy tvor,ktery potřebuje psychyatrické léčení.Věřím,že nový majitel dá pejskovi hodně lásky,stejne jako da on urcite jemu.Přeji vam moc pěknych společných let.

Máme rovněž jako i jiní zájem

(Jana, 7. 2. 2011 6:27)

Dobrý den, s podobným příběhem jsme měli již před 10lety také pejska retrívra.Nyní máme štěně 5 měsíčního opět retrívra ale manželův sen byl setr. Rádi bychom tohoto pejska přivítali u nás doma a dali mu lásku a péči. Zde můžeme také využít i naše zkušenosti a operovanými klouby aj dlouhodobé léčení. Máme také rodinný dům a dceru jenž má ráda zvířata a chce jít na studia veterinárního lékaře. Prosím volejte 604 156 135. Děkuji

komentář

(MiroslavaŠmídová MUDr., 6. 2. 2011 22:20)


Jsem velice ráda,že zde zjištˇuji zájem více lidí.Sama jsem pracovně velice vytížena,ale můj přítel již v důchodu pečuje o našeho 2 letého irského setra.Dnešní zpráva v TV Nova mne šokovala,hlavně pak zjištění, že pes byl již po prvním incidentu vrácen majiteli.Doufám, že ten člověk bude trestně stíhán a dostane adekvátní trest.Děkuji za zveřejnění dalšího osudu psa a v případě,že by se nenašel lásku poskytující majitel,volejte prosím na tel.: 607 18 07 47.Děkuji a hezký den všem,kdo mají psi jako rovnocenné partnery.P.S.prosím o další zveřejnění osudu psa.

Zájem o pejska

(Jiřina Novotná, 6. 2. 2011 19:53)

Dobry vecer mela bych o tohoto pejska veliky zajem a vynahradit mu ten krasny zivot ktery si zaslouzi.sama vlastnim 2 labradorky mame veliky dum a velkou zahradu pro veliky vybeh do raje a ne zdne tyrani hlady.nedokazu pochopit jak nekdo dokaze nema zvirata takhle tyrat za mrize s nimi at trpi stejne jak oni.dekuji za odpoved

Zájem o pejska

(Lenka Bartíková, 6. 2. 2011 20:32)

Protože nemůžu jen tak přihlížet takovému týrání, tak bychom si také rádi pejska vzali k sobě a dali mu nový domov plný lásky, ale pokud to, paní Novotná, myslíte upřímně ... Vy máte zahradu (my "pouze" byt)a ta je pro setry opravdovým rájem. Pokud by ovšem cokoliv nevyšlo, náš zájem stále trvá. Díky všem, kteří mají o pejska starost ...

chovatelská stanice

(Vera Jezova, 6. 2. 2011 20:10)

Dobry vecer, je mne moc lito, do jakeho stavu se pejsek dostal. Hlavni ale je, ze uz ma to nejhorsi snad za sebou a cekaji ho jen stastne dny v budoucim milujicim domove.
Chtela jsem se zeptat... Vi o tom chovatel? Aby vedel, komu stene prodal a priste si daval poradne pozor a o sva odchovana stenata se zajimal i pote, co je proda novym majitelum... Diky za pripadnou odpoved a taky za to, co pro zvirata delate!!!

Dobrý den

(Renata, 6. 2. 2011 20:07)

Dobrý den, teď jsem se dívala a tv nova a tam byl zmiňovaný pejsek. Už jsem se oněj zajímala i ve vaší návštěvní knize. Chtěla jsem se zeptat jestli opravdu byl znovu odebrán majiteli a bude předán do útulku k adopci. Měla bych o pejska totiž zájem, samozřejmě bych se sním nejprve chtěla nějakou dobu vídat aby jsme se poznali. Ale ráda bych mu dopřála nový pěkný život. Děkuji za odpověď Renata K.
Email: kuchranka@seznam.cz

SUROVOST A VYPATLANOST PSYCHICKY NARUŠENÝCH JEDINCŮ

(Andrea Pejčochová, 6. 2. 2011 20:04)

Je strašné co někteří psychicky narušení a zakomplexovaní jedinci dokáží, jakých zvěrstev a nelidskostí jsou schopni. Já bych dotyčnému nedala jen pokutu jak je bohužel u nás zvykem, ale minimálně bych mu oplatila stejným utrpením, kterým si to nebohé štěně muselo projít.

....

(Mirka, 6. 2. 2011 20:00)

Přeji pejskovi, aby se dostal do rodiny, kde ho budou mít rádi a neléčili si na něm své mindráky...

setr

(zuzka, 6. 2. 2011 17:21)

doufám že se pejsek dostane do dobré rodiny
a jemu původnímu pánoj bych namlátila stejně jako on namlátil jemu

Hnus

(Petra, 6. 2. 2011 17:20)

Zdravim vsechny priznivce a milovniky hafiku... prisla jsem ted o 2letou fenku MOK a je nam po ni strasne smutno..clovek jako ja by udelal i nemozne jen aby pejskovi pomhl.. a takovej floutek pubertalni.. dokaze skazit zivot stenatku.. muj trest nebudu ani rikat ale kazdopadne doufam ze pejska bude mit nekdo kdo mu da to co mu do ted chybelo... kdyz by byl volny vzala bych si ho hned ale ted je to medialni hvezda :-))a budeo nej veliky zajem

setr

(zuzka, 6. 2. 2011 17:20)

doufám že se pejsek dostane do dobré rodiny
a jemu původnímu pánoj bych namlátila stejně jako on namlátil jemu

Jak je možné, že štěně setra bylo vráceno původnímu majiteli?

(Ludmila Sáblová, 25. 1. 2011 14:26)

Nad vrácením zuboženého štěněte setra původnímu majiteli zůstává rozum stát. Zřejmě je to v souladu se zákonem. Pes si ale dobře pamatuje, kdo mu ublíží. Jakpak se asi chová ke svému "páníčkovi"? Už Policie něco zjistila?

Proč majiteli??

(Dobra, 30. 12. 2010 18:46)

Nechápu, proč byl týraný pejsek vracený majiteli??? Souhlasím s vysokým trestem majitele a pro pejska nový domov. Je k mání???

je potřeba trest

(novák jaroslav, 29. 12. 2010 13:23)

majitel je horší jako zvíře,je potřeba trest nikoliv peněžní, ale tutéž odplatu

Re: je potřeba trest

(Kamila, 30. 12. 2010 16:44)

Souhlasím!!!!!!!!!!Přesné vystižení,co to bylo za chudáka který se na něm takhle vyřádil.Kam ti lidé spějí!