Jdi na obsah Jdi na menu
 


Téměř ubité štěně setra

 

 Trýznitel téměř ubil štěně irského setra

 

Pětiměsíční štěně irského setra našel ve zuboženém stavu náhodný chodec v Tylově ulici. Pes byl zakrytý kládou a igelitovou taškou. Nemohl se hýbat, jen bolestivě kňučel. Přivolaní strážníci psa dopravili na veterinární vyšetření. Podle předběžného vyšetření mělo štěně zhmožděniny po celém těle, zraněnou hlavu a přeraženou zadní nohu. Dnes byl zraněný pes vyšetřen rentgenem. „Původně jsme se domnívali, že byl pes sražen autem. Po důkladném vyšetření jsme ale názor změnili. Podle všeho byl pes vystaven týrání. Zranění odpovídají bití. Pes má pohmožděniny, zlomeniny a zranění hlavy a mozku. Zatím zůstane pod sedativy. Pokud přežije prvních pár dnů, je šance, že se ho podaří zachránit. Nic ale nelze předjímat,“ uvedl Patrik Cmorej, veterinární asistent, který o zraněné zvíře zatím pečuje. Případ byl předán Policii ČR. Surového majitele štěněte se s největší pravděpodobností podaří vypátrat, protože na těle štěněte se našel vytetovaný kód.  

 

 „Štěně k nám bylo přivezeno už v bezvědomí. Taková zranění byla s největší pravděpodobností způsobena bitím patrně železnou tyčí. Je jasné, že psa se někdo pokusil tímto barbarským činem zabít, proto jeho tělo někdo dal do igelitového pytle a odhodil v křoví. Pejsek ještě nemá vyhráno. Pokud přežije, čekají ho důležité operace." vysvětlil Cmorej. Na náročnou veterinární operaci psího pacienta v zuboženém stavu se nyní složili i pracovníci litvínovské záchranné služby.

  

 

Tisková zpráva ke zraněnému štěněti 

 

  S ohledem na množství dotazů prostřednictvím e-mailové pošty na stav štěněte Irského  setra, který byl dne 21.11. nalezen ve zuboženém stavu v lesním porostu v Litvínově sdělujeme, že podle dostupných informací, které jsme získali od zdravotnického záchranáře pana Patrika Cmoreje Dis, který se po veterinární stránce o štěně postaral, se zdravotní stav pejska mírně zlepšil.

Po ošetření zlomenin a dalších drobných zranění se dá hovořit o určitém zlepšení jeho stavu se zrakem a motorikou. Na základě toho byl pejsek vydán jeho majiteli a zůstává nadále pod veterinárním dohledem.

   Okolnosti ohledně zranění psa nadále šetří Policie ČR.  Zároveň chceme touto cestou poděkovat všem občanům, kterým stav pejska nebyl lhostejný a kteří nabízeli různé formy pomoci pro štěně. 

                     

                                                                                Zdeněk Urban

                                                          Zástupce ředitele MP Litvínov

 

 

  

 

 

Vyjádření MU Litvínov:

 

  

V listopadu loňského roku našel náhodný chodec v Litvínově v Tylově ulici tehdy tříměsíční štěně irského ve zuboženém stavu. Pes se nemohl hýbat. Přivolaní strážníci jej dopravili na veterinární vyšetření a předali případ Policii ČR. Štěně mělo zhmožděniny po celém těle, zraněnou hlavu a přeraženou zadní nohu, což podle vyjádření veterinárního lékaře odpovídalo týrání bitím. Zůstalo v péči veterináře (viz foto). Náklady na jeho záchranu překročily 10 tis. Kč. Po medializaci případu se o psa po 6 dnech přihlásil jeho majitel, který tvrdil, že se mu ztratil. Uhradil veškeré náklady na léčení a pes mu musel být vydán.  

„Městská policie Litvínov je obviňována ze špatného postupu, že pejska vydala zpět majiteli, přestože byl týrán. Městská policie není orgánem, který rozhoduje o odebrání zvířat majitelům nebo chovatelům a o jejich následném umístění do náhradní péče. Městská policie rovněž nemůže šetřit, zda ze strany chovatelů nedošlo k trestnému činu nebo jinému protiprávnímu jednání. Šetření vykonává Policie ČR v součinnosti s krajskou veterinární správou a odborem životního prostředí městského úřadu. Městská policie má ve správě psí útulek, proto zajišťuje pouze případná ošetření psů a následnou péči do doby, než k jednotlivému případu vydá správní orgán své rozhodnutí. Je tedy nutné dotazy ke konkrétním případům směrovat na správní orgány,“ řekl Zdeněk Urban, zástupce velitele Městské policie Litvínov.

Odbor životního prostředí a regionálního rozvoje Městského úřadu Litvínov obdržel od Policie ČR vyjádření, že věc prošetřila s podezřením na týrání psa majitelem. Několik podnětů o týrání psa majitelem obdržela také Krajská veterinární správa Ústeckého kraje od litvínovských občanů. Opět zasáhla městská policie, která majitele vyzvala, aby pejska dobrovolně vydal k veterinárnímu vyšetření. Veterinář podle stavu psa vyjádřil obavu, že je vzhledem k podvyživení a zanedbanému ošetření po operaci skutečně týraný. Irský setr se opět dostal do péče veterináře. Odbor životního prostředí a regionálního rozvoje obdržel odborné vyjádření KVS Ústeckého kraje, že na základě šetření odborného lékaře navrhuje odebrání psa majiteli a jeho umístění do náhradní péče. Odbor ŽPaRR  proto vydal rozhodnutí o umístění psa do náhradní péče (zatím nenabylo právní moci).

„Pracovníci litvínovského psího útulku odvedli velmi dobrou práci v případě irského setra. Věnovali mu zvýšenou pozornost. V současné době je opět v péči veterinárních lékařů,“ dodává k případu velitel městské policie Martin Klika.

     

 

 

                                                  

Co napsala média (www.mostecky.denik.cz):                                    

Zástupce státní veterinární správy za asistence městských strážníků přistoupil k razantnímu kroku a po dvou měsících odebral jednadvacetiletému muži štěně irského setra, který byl už loni v listopadu nalezen odhozený v igelitové tašce v zuboženém stavu v lesním porostu v Litvínově.

 Případem se tehdy zabývala státní policie, ale protože se nepodařilo prokázat, kdo za téměř utýraného psa může, úřady rozhodly o vydání psa zpět majiteli.
„Požádali jsme státní veterinární správu o závazné stanovisko, zda je pes týraný. Ti to potvrdili. Chovateli psa již bylo posláno rozhodnutí, ale zatím nebudeme sdělovat, co je v obsahu,“ řekl Štefan Gažůr z odboru životního prostředí litvínovské radnice, který se případem zabývá.

Na podvyživeného psa tentokrát upozornili sousedé, kteří se obrátili na veterináře s podezřením na další týrání. V bytě poté veterináři a strážníci nalezli štěně opět v zuboženém stavu, které vážilo pouhých třináct kilogramů. Majitel psa navíc nenechal vyndat dlahu z chirurgické ocele, kterou štěněti aplikovali veterináři při náročné operaci nohy. Otec mladého muže se proti odebrání odvolal.

„Byl hrozně vyhublý, před měsícem již měl jít na operaci na vyndání dlahy. Pejsek je již po operaci, museli mu ale odsekávat i kus kosti kvůli zanedbání péče,“ řekla včera Deníku veterinářka Petra Huňáčková. Zvíře se nyní zotavuje. Je veselé a lidi má rádo.

 

 Autor: Miroslava Huláková, Jan Vraný

 

 

Informace k 12.4.2011:

Bady je již v náhradní péči s milující paničkou a má se čile k světu. Konkrétní údaje (jméno, bydliště) současné majitelky v zájmu Badyho uvádět nebudeme. Jeho váha je cca 18 kg. Zdravotní stav se velmi zlepšil, přetrvávají problémy s očima, po ráně, kterou dostal přes hlavu.

Všem mnohokrát děkujeme za zájem a doufáme, že trest původního majitele nemine a věříme, že Badymu se bude dařit už jen lépe.

 

 

 Baddy dne 20.2.2012 zemřel :(

Dnes 20.2.2012 se Baddy zaběhl své majitelce a bohužel byl nalezen mrtvý v příkopu u silnice. Poslední měsíce žil krásný a spokojený život u nové paničky, která ho adoptovala. Baddyho nejspíše srazilo auto. Smutné, ale velmi časté, je že řidič ujel a neobtěžoval se pomoci, nebo alespoň kontaktovat Městskou policii. Baddy, jsme rádi, že jsi alespoň část svého krátkého života byl šťastný.. :(

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: nejen pokutu,lidi vzpamatujte se,změnte zákony

(Meisterová Jana, 27. 5. 2011 22:35)

Rok je máko aspon 5 let a to stakovou že si i on v lochu skusí svoje!!!

Lukáš Fulín z Litvínova

(S., 4. 3. 2011 18:48)

http://www.sedmicka.cz/chomutov-jirkov-litvinov-most/clanek?id=246647

Irský setr Bady necelé čtyři měsíce po narození byl jen malý krůček od kruté smrti. Koncem listopadu ležel se zlomeným stehnem pod igelitovou taškou v lese poblíž Litvínova. Člověk, který ho našel, okamžitě zavolal strážníky. Zatímco veterináři bojovali o život štěněte, policisté vypátrali majitele. Lukáše Fulína z Litvínova

Re: Lukáš Fulín z Litvínova

(Meisterová Jana, 27. 5. 2011 22:32)

ŠLAK AT HO TREFÍ! není to člověk se srdcem ale nepotřebná BESTYJE! která si zaslouží to samé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Lukáš Fulín z Litvínova

(Meisterová Jana, 27. 5. 2011 22:33)

ŠLAK AT HO TREFÍ! není to člověk se srdcem ale nepotřebná BESTYJE! která si zaslouží to samé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

šlechtic

(Renata, 5. 5. 2011 9:29)

11.4. jsem nechala uspat svého kamaráda Daxíka - irského setra, bylo mu 14,5 roku, poslední měsíc jsem ho už jen nosila. I když mu odešly svaly, stále vážik cca 25 kg - hodně velká váha na nošení. Do poslední chvíle byl v pohodě - netrpěl. Irský setr je od přírody obrovský dobrák, poslušný, vděčný, neumí se na člověka zlobit, přitom je vznešený, prostě šlechtic a to nemluvím o tom, že pohled na irského setra běžícího po louce je nádhera. Nedokážu pochopit jak někdo může ubližovat zvířatům a ještě k tomu setříkovi

Re: šlechtic

(Meisterová Jana, 27. 5. 2011 22:28)

Dobrý večer tohle co jste udělala pro svého pejska,chápu a znám to moc dobře my jsme vždy měli boxery a také jednoho bulmastifa, loni jsme o něj přišli a letos tak před dvěma měsíci o fenku boxera,bylo to vždy težké dokonce to u nás i chlapi obrečeli a všichni pejci jsou snáma dosud máme je na zahradě nikdy tohle mizerné chování těch bestyjí nepochopím u nás je pes člen rodiny má úplně všechno a to tak že doslova krade i dětem hračky a nic mu zato nehrozí, natohle by měl být zákon stené tresty co uděláš zvířeti at se stane tobě nikdy to nepochopím vždyt je to jen na lidech zda budou mít zvíře tak proč tohle dělají můžou ho dát do útulku...

Zlý člověk nemá právo na spřízněnou zvířecí dušičku

(Meisterová Jana, 27. 5. 2011 22:18)

Dobrý den,nedokážu pochopit povahu těchto lidí můj názor je ten že tohle dokáže udělat pouze nevyrovnaná bezcitná bestyje! už od dětství míváme psy velká plemena ale u nás jsou to členové rodiny! mají svůj gauč své hračky a zahradu na které si dělají co chtějí nedostanou ani za počůrání rostlin natož že by jim takhle někdo ublížil,tohle chování odsuzuji a narovinu každý takový majitel či ubožák! si zaslouží jen to samé co on udělá zvířeti! zvíře doma je odkázané na člověka a jestli někomu překáží nemá si je pořizovat! nebo je tu spousta útulků! tohle plemeno je jedním slovem nádherné! vlastně jako každý takový tvoreček,zakázala bych takovým liem byt jen křerčka vlastnit. Tohle je něco co mě dokáže šíleně rozčílit,jak může být někdo tak bezcitný to nikdy nepochopím,ruce jim useknout zatohle!!!!

totální vypatlaný pako - majitel

(Petra, 20. 4. 2011 22:43)

takového člověka - (jestli se tak ten hajzl dá nazvat) bych zabila na místě, protože kde máme jistotu, že to taková zrůda neudělá znova a jinému pejskovi. Bohužel i ten náš právní systém je úplně na h...o! Pořád se u nás pes bere, jako věc a to je další problém. Je mi z toho všeho zle a smutno........

na dozivoti

(miluska, 16. 3. 2011 20:16)

toho majitele bych zavrela na dozivoti a jeste kazdy den ho mlatila tyci je nechutni co udelal steneti

kripl majitel

(Dáša Most, 15. 3. 2011 0:06)

takovému člověku, bych udělala to samé, co prováděl svému pejskovi, nevím proč toho idiota co dokáže ublížit němé tvářiuž neposlali do kriminálu aspon na doživotí, debila,tu lidskou zrůdu

chudinka mala

(marie, 16. 2. 2011 8:12)

je vubec mozne,co se to dnes s temi lidmi deje?je to hruza a z plna bych prala tomu majiteli tyraneho pejska aby SI ZAZIL TO SAME,a snad by si to rozmyslel,hyena jedna...........

chudinka

(jana, 13. 2. 2011 12:16)

chudinka,jak tohle muze nekdoudelat!!!!je moc smutnej :(

Dobrý den,

(Renata, 12. 2. 2011 23:14)

Chtěla bych se zeptat kde je pejsek umístěný teď a jak se mu daří? děkuji :-)

Všichni psi potřebují domov

(Jarka, 7. 2. 2011 10:15)

Je sice skvělý jaký zbudil zájem irský setr, i mě ho bylo strašně líto a majitele bych potrestala, tím nejhorším způsobem, ale zaráží mě proč se tady všichni "perou" o jednoho pejska, kdyby všichni, co tady napsali,že by si ho vzali, si místo toho vybrali jiného psa z útulku, tak je útulek prázdý a spusta psů šťastných, jistě ty co jsou v útulku nebyli v televizi, ale dost z nich mají podobný životní příběh, tak proč jím nedat taky šanci, přece to není jen o medializaci, každý pes si zaslouží mít krásný domov a milujícího pána. Nehledě na to, že zmíněný irský setr už nový domov má.

Všichni psi potřebují domov

(Lenka Bartíková , 7. 2. 2011 18:24)

Milá paní Jarko, ráda bych jen doplnila, že třeba my už doma jednoho nalezeného pejska z útulku máme. Nevnímejte to tedy jako boj o jednoho pejska, ale jako nabízenou pomocnou ruku a za tu je potřeba dobrým lidem spíš poděkovat. Pokud už setřík pěkný nový domov má, pak vše dopadlo jak dopadnout mělo a to dobře.

Re: Všichni psi potřebují domov

(Jarka, 7. 2. 2011 21:57)

Milá Lenko, my máme doma taky psa z útulku a shodou okolností taky irského setra původním majitelem týraného,který si pořídil štěňata za účelem výdělku, nevyšlo mu je všechny prodat, tak je týral hlady a mlátil. Nemělo to vyznít jako kritika, jen si myslím, že pokud člověk má srdce tak velké a nabízí domov určitému pejskovi, určitě by se do něj vešel úplně jiný pejsek, který touží po domově stejně tak.

Důležité je srdce na pravém místě

(Andrea Pejčochová, 8. 2. 2011 20:17)

Ráda bych se připojila k názoru panní Bártíkové. Naprosto s tím názorem souhlasím. Také mám doma pejska z útulku.

Re: Všichni psi potřebují domov

(Renata, 9. 2. 2011 20:53)

Paní Jarko, odkud prosím víte, že tento pejsek již má nový domov, resp. nového pána?
Jestli víte nějaké nové informace, sem s nimi prosím!!!
Modlím se, aby se tento ani žádný jiný pes už nikdy k té zrůdě nedostal..Opravdu už mu Budyho (či Badyho) nemůžou vrátit????!!

Re: Re: Všichni psi potřebují domov

(Jarka, 9. 2. 2011 22:11)

Paní Renato, byla jsem se v Litvínovském útulku informovat na stav Baddyho a tam mi paní oznámila, že tam vůbec není, že si ho nechala paní veterinářka, která ho operovala, podle posledních zpráv,Baddy prospívá,spí v posteli :-) a vesele pobíhá po zahradě. Jestli můžou nebo nemůžou vrátit Baddyho do rukou týratele, to nevím, to je na úřadech, policii a lidech, kteří poskytnou informace k případu.

Re: Re: Re: Všichni psi potřebují domov

(Renata, 10. 2. 2011 21:17)

Paní Jarko, velice děkuji za rychlou odpověď. Ani nevíte, jak jste mne potěšila!!! Pevně doufám, že u té paní zůstane a bude se mít jako v ráji!
Snad bude Vaše zpráva oficiálně potvrzena. A i kdyby ne, snad by se ho paní veterinářka nevzdala. Já bych ho nedala nikdy, bojovala bych za něj jako lev, aby se k němu ta stvůra už nikdy nepřiblížila!