Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh Bony

Poděkování za pomoc při sbírce na operaci fenky německého ovčáka Bony..

Příběh fenky německého ovčáka Bony, který skončil s dobrým koncem

Vše to začalo dne 13.02.2010, kdy se dvě fenky německého ovčáka dostaly do psího útulku v Litvínově. Fenky dostaly jména, ta starší asi šestiletá se jmenuje Sára a druhá mladší asi tříletá Bona. Obě fenky byly v dosti špatném zdravotním stavu ( zanedbané, podvyživené, zamořené parazity ) a hlavně vyděšené.

Toto se nám podařilo postupně odstranit, ale Bona měla problémy se zadními končetinami - nejdříve jsme se společně s veterinárním lékařem domnívali, že někdo fenku uhodil přes záda, ale tato domněnka se nám moc nepotvrzovala, protože stav se nelepšil. Proto jsme se rozhodli pořídit rentgenový snímek, který ukázal, že fenka má výrůstky na páteři a dysplásii kloubů.

   Po tomto zjištění jsme potřebovali zjistit, kolik by stála operace páteře. Obrátil jsem se na veterinární lékaře v okolí a nakonec jsem oslovil pana MVDr. Klečku z Postoloprt a tento s operací souhlasil za smluvní cenu.

   I přes velkou vstřícnost pana doktora by tato suma zatížila rozpočet na veterinární služby pro útulek, proto jsme s paní Vaňkovou oslovili naše přátele a to pana Zdeňka Srstku a naší kamarádku Lucku Točekovou z Prahy, se kterými se vídáme každé léto na Voříškiádě v Lounech. Lucka nelenila a na svých stránkách vyhlásila "Sbírku na pomoc Boně", která začala počátkem října 2010 a už po 14 dnech přibylo na Konto Punťa - útulek Litvínov celkem 10 475,- Kč. Poté byla sbírka zastavena, jelikož bylo vybráno dostatek financí a mohlo se přistoupit k jednání o operaci fenky. Dne 22.10.2010 byla fenka odvezena do ordinace MVDr. Klečky v Postoloprtech, kde operaci podstoupila.

 

 

 

Dne 23.10.2010 jsem si pro fenku přijel a byl stanoven pooperační režim a datum kontroly.

Dne 05.11.2010 byla provedena poslední kontrola a byly vyjmuty stehy a fenka může normálně chodit. Když ji nelze vystavovat velké zátěži, může alespoň prožít normální plnohodnotný život.

   Moc by jsme touto cestou chtěli poděkovat všem, kteří nám pomohli při zařazení fenky Bony do normálního psího života - dnes již může radostně běhat bez bolestí. Nyní je již fenka v novém domově a šťastná. 

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

chudák Bony

(Markéta Lancová, 3. 11. 2015 18:03)

jsem moc rada ze jste ji zachranili ,a ze ona se stim poprala a vyhrala.

chudak Bony

(marketa Lancova, 3. 11. 2015 18:00)

jsem moc rada ze jste ji zachranili ,a ze ona se stim poprala a vyhrala.

Bona

(Jana Štěpánková, 23. 7. 2013 14:16)

Tu fenku jsem si tenkrát moc chtěla vzít,ale ty nožičky mě přiznám se děsily-zaplatila jsem tedy zmiňovaný rentgen a po telefonu mi řekla pracovnice utulku,že náprava není možná a že ji to nejspíš zůstane nebo se to spíš bude horšit o možnosti operace ani slovo-to už je dnes jedno,hlavně,že to dobře dopadlo a má snad milující domov-tak trochu nechápu ten text , ale budiž.

S pozdravem pro pejsky Jana Štěpánková

sztvb

(E@J, 16. 3. 2012 19:44)

Líbí se nám jak se staráte o psi.Máte naší plnou bodporu

Re: sztvb

(webmaster, 21. 6. 2012 19:40)

Mockrát děkujeme.